Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Úvod / Main Page

 
CATAHOULA LEOPARD DOG - Naši psi / Our dogs

Croft´s Mayla (import USA)       

Jako první jsme si pořídili fenku Maylu. Vzhledem k nedostatku nepříbuzných jedinců v ČR jsme se po dlouhém zvažování a zařizování rozhodli pro import z USA, konkrétně z Floridy z ch. st. Croft Catahoulas. Psi z Croft Catahoulas jsou z pracovní linie, pocházejí z koňské farmy a chovatelé je využívají především pro nahánění dobytka a prioritou pro spojení jsou excelentní pracovní schopnosti. Mayla je mimořádně vyrovnaná, klidná fena se skvělým vztahem k dětem a své rodině, přirozeně ochranářská a velmi bystrá. Je drobnějšího tělesného rámce, ale proporčně vyrovnaná, s elegantním pohybem. Miluje plavání, dlouhé procházky a pohybové aktivity jakéhokoliv druhu. Vzledem k těžkému zánětu dělohy musela být Mayle děloha odoperována a naše chovatelské ambice budeme muset realizovat jiným způsobem. Nikterak jí to ovšem neubralo na vitalitě a jsme moc rádi, že jí máme.

Mayla is our first dog. Due to lack of unrelated dogs in the Czech republic we finally decided to import our first female dog from the USA - Florida, Croft Catahoulas. Dogs from this kennel come frome a horse farm and the Croft family use them as stud dogs. When breeding, exellent working abilities are a priority. Mayla is extremely even-tempered, very good with children, easy-going with her family, naturally protective and very smart. She has a petite figure, she is proportionally balanced and has elegant movement. She loves swimming, long walks and exercise of any kind. Due to a bad pyometra Mayla had to be neutered and all our breeding ambitions will have to wait until we buy a new female. Anyway the performed operation hasn´t changed her at all and we´re happy to have her.

Andrew Lionel Bardera - Endy

Endíka jsme si vzali z útulku. Vzhledem k tomu, že jsme jeho pátá rodina, je Endy důkazem, že než si leoparda pořídíte, měli byste zvážit své skutečné možnosti, protože jinak vaše soužití s catahoulou nemusí být zrovna harmonické. Uvědomte si, že se nejedná o módní doplněk, ale o živého tvora, který kromě krmení potřebuje také dostatek pohybu, lásky, ale také důslednost a pevnou ruku. Endy byl zpočátku velmi nedůvěřivý a lidmi zklamaný tvor, byl podvyživený a dalo nám dost práce odstranit to, co na něm napáchali předchozí majitelé. Nyní je z něj silný, exteriérově velmi pohledný pes s velice vřelým vztahem ke své rodině. Ve vztahu k ostatním dospělým samcům je vzhledem k tomu, že žije ve smečce s fenkou velmi nekompromisní, ale pod pevným vedením nevyvolává konflikty. Je vděčný strávník a milý společník. Miluje vodu a pohyb.

We have Endy from a dog shelter. As we are his 5th family, he is a proof of the fact that it is vitally important to think of your real competence to have a catahoula. A dog is not just a trendy accessory, but a live being which exept of regular feeding also needs enough exercise, love, as well as consistency and strict guidance. Endy used to be very shy, broken and disappointed by people. He was malnourished and it took a long time to get rid of all the snags caused by his previous owners. He is now a strong and very attractive boy who loves his family. He has  stout attitude to another males because he is protective of Mayla but he does not stir when he is toughly guided. He is a big eater and a nice companion. He loves water and exercise.

Aja Seraf Silesia - Amy 

Amy je nejnovějším přírůstkem do naší rodiny. Pochází z chovatelské stanice Seraf Silesia a k nám přišla ve 4 měsících. Mayla si ji ihned adoptovala jako vlastní miminko. Nyní pracujeme na základním výcviku a zvykáme si zase na štěně. Přece jen Mayla se už chová jako dáma a Endík je taky proti ní kliďas. Amy miluje pohyb, lítání na louce s ostatními psy, vyhrabávání kytek na zahradě, nebojí se vody. K cizím psům je nedůvěřivá asi prvních 15 vteřin a pak všechny bez ohledu na velikost provokuje ke hře. Na výcvik je moc šikovná, ale je to typická leopardí svéhlavička. Vzhledem k aplazii kyčelnách kloubů by bylo nakrytí Amy zcela nežádoucí, museli jsme ji, ač neradi, nechat vykastrovat.

Amy is a newcomer to our family. She comes from Seraf Silesia kennel and we have had her since she was 4 months old. Mayla had immediately adopted her as her own puppy. We are currently training basic obedience as well as getting used to puppy again. After all Mayla is already a "lady" and Endy is also a calm boy (compared with Amy). Amy loves exercise, rushing round with other dogs, grubbing flowers in the garden, she´s not afraid of water. She has mistrust of other dogs for the first 15 seconds no matter how big they are, and challenges them to play. She´s doing very well in obedience training but she´s a typical persistant catahoula.
 
 PP Endík / Endy´s Pedigree   PP Mayla / Mayla´s Pedigree

 


 

 

 

TOPlist
Návštěvnost:   |  Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek