Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Novinky / News

 

2010

Po delší odmlce jsem se konečně rozhoupala k aktualizaci stránek. Loňský rok byl pro nás velmi náročný, nicméně jsme vše ve zdraví přežili a jde se dál. Amy je vykastrovaná, protože stav jejich kyčlí je natolik vážný, že nakrytí by bylo pro ní zcela nežádoucí, nožky by bříško zkrátka neunesly...takže štěňátka po holčičkách nám souzena nejsou...ale přece je nepřestaneme mít rádi, že. Vzhledem k tomu, že jsem na všechny 3 psy zůstala sama, řešila jsem co s tím, protože Endík stárne a jeho fixace na páníčka přestala být únosná. Nikdy jsem ale nezvažovala, že bych se ho zbavila, ale prožili jsme krušné chvilky, to nezastírám. Nyní je situace taková, že jsem si nechala obě holčičky a Endík bydlí s mými rodiči na vesnici 3km od nás, zrovna mu nechali vyrobit speciální gauč v barvě jejich kuchyňské linky ( - o tom se nesní asi ani hodně lidem), lítá na obrovské zahradě a evidentně mu to svědčí, doma ho dominantní holky válcovaly a on je psychicky moc nezvládal. Vidíme se téměř denně a když naši vyráží za kulturou nebo na dovču, což je vcelku často, beru si ho domu a to je pak veselo. Smečka má nového páníčka a můj prcek má za sebou půlku prní třídy...takže to je v kostce vše z aktualit. Děkuji Alence za nabídku o pomoc, moc si toho vážím, ale jsem ráda, že se to ve finále podařilo vyřešit bez nutnosti této pomoci.

Přejeme všem kásné jaro!!!!!!!!!! Já začínám se zánětem močového měchýře a mám po 15-ti letech antibiotika a 14-ti denní klid na lůžku...s catahoulami nemožné, ale vždyť to nejlíp víte sami.
Jo a abych nezapomněla, máme jeden přírůstek v rodině - zakrslého králíčka Junkieho, u jehož klece Mayla vydrží sedět jako u televize hodiny a hodiny...viz FOTOGALERIE - kam už se ale nevejde víc fotek, tak další várka je níže:

2009

AMY SLAVÍ PRVNÍ NAROZENINY. Všechno nejlepší a ať z té puberty brzy vyrosteš  !!!!!!!

2008   

 

13/12/2008_Bohužel jsme se kvůli technickým problémům na našem autě nemohli zúčastnit schůze sekce KCHMPP, kde se projednávalo především další fungování sekce a vznik nového klubu. Svůj pohled na fungování jistých chovatelů jsem ale prakticky vyjádřila v několika příspěvcích níže a vlastně už před lety, když jsem se rozhodla importovat a nikoliv koupit štěně v ČR. Nyní, když jsme zjistili, jak na tom je naše nová fenka ze zdejšího chovu, se ukázaly důsledky krátkozrakosti počínání některých chovatelů. A nejen to. Myslíte si, že nás třeba chovatelé zkusili kontaktovat, aby zjistili, jak je na tom jejich odchov po několika měsících? Odpověď je víc než jasná...bohužel. Ovšem i nadále /možná naivně/ věřím v selský rozum nových páníčků, hodně štěstí na chovatele, kterým nejde jen o peníze a doufám, že se najde konečně někdo, kdo zase do ČR importuje nové leopardy. Nynější chov je v hrozném stavu, což je ke stále nízkému počtu zástupců tohoto plemene více než na pováženou. Věřím, že současné jádro kolem leopardů, které se vyčlenilo v KCHMPP, má opravdový zájem o psy a kvalitní chov. My s nynějším stavem naší smečky veškeré chovatelské ambice odsunujeme a budeme se radovat z úspěchů druhých. Věřím, že to nebudete brát jako zbabělost, ale vzdávám svůj boj s větrnými mlýny. Veškerý enthusiasmus mě opustil. Přeji Vám všem krásné svátky a v novém roce jen samé dobré zprávy.

02/10/2008_Dnes jsme s nejmladší Amy absolvovali RTG kyčelních kloubů, a to kvůli neustávajícím problémům s pravou pánevní končetinou. Její stav se totiž začal rapidně zhoršovat, v posledních dnech už nožku téměř nepoužívala. Jen velmi těžko se mi to píše, ale diagnóza je fakt hodně velká síla. Aplazie kyčelních kloubů. Děkujeme super týmu veterinární kliniky MI-VET v Ústí nad Labem, kde jsme byli přes hodinu a půl a vše nám bylo řádně vysvětleno. Dostali jsme ke srovnání snímky kyčelních kloubů zdravého psa a i laik si všimnul, že do toho mají nožky naší Amy opravdu hodně daleko.
Celé mě to mrzí z několika důvodů - především to znamená velké omezení pro štěně samotné, které má spustu energie a v tomhle nejhezčím období nebude moct lítat s ostatními a užívat si všech psích radovánek.
Mrzí mě to také proto, že nepředpokládám takto těžkou vadu u zvířete s PP, do něhož jsem investovala nemalou částku. Byla jsem samozřejmě poučena o tom, že jde o hru genů, kterou hraje příroda sama, nicméně začínám silně pochybovat o celkové kvalitě chovu leopardích psů v České republice. Vzhledem k tomu, že jsem se dnes dověděla, že Amy zdaleka není jediné štěně s obdobným problémem z celého vrhu, mrzí mě to o to víc. Myslím si, že nyní je už skoro pozdě na zachraňování situace, protože chov se stále točí kolem těch stejných psů, kteří, nyní již zcela prokazatelně, nepředávají zrovna ideální kvality.
Aktuálně nás, respektive tedy Amy, čeká totální endoprotéza pravého kyčelního kloubu. V sedmi měsících věku...víc asi psát nebudu, nedostává se mi slov.

25/09/2008_Endík má nejhorší za sebou. Bříško nakonec nebylo nutné přešívat, "díra" , která mu zůstala po vypadání stehů, se mu sama krásně zacelila. Je to pašák a nezmar, s holkama už blbne a kromě toho, že nechápe, proč najednou nemůže šmejdit v kuchyni kolem linky, když se vaří a čekat co nám upadne (což byl jeho dosavadní nejmilejší koníček), se pěkne vrací do normálu. No a pro nás z toho všeho vyplývá povinnost ho neustále hlídat, kupovat mu kvalitní dietku a nedopustit, aby někde něco sežral.

16/09/2008_Endy začíná být veselejší, nikoliv však my, kdo víme, že ho zase v pátek čeká narkóza...budou mu přešívat bříško. Má velikou chuť k jídlu, celkem i k pohybu, ale musíme ho stále držet v klidu o maličkých dávkách dietního krmení. Jako s miminkem, pěkně po dvou hodinách. Obdivuji jeho statečnost a věřím, že to dobře dopadne. A díky všem za podporu.

13/09/2008_Endíčka jsme si včera večer mohli vzít domů. Je z něj napůl peruánský naháč, protože ho fakt hodně oholili, je strašně apatycký a smutný. Nesmí jít a pít jen po doušcích, bere léky a teď zrovna je zase v Ústí na kapačkách, kam teď nějakou dobu budeme muset dojíždět. Nemine ho doživotní přísná dieta, protože každý pamlsek by mu slinivku mohl podráždit natolik, že by to nepřežil. Na procházku jen s košíkem a hlídat, hlídat, hlídat...bude to náročné, ale věříme, že se to bude zlepšovat. Je moc statečný, ale je mi ho líto, protože těch ošklivých věcí měl v životě strašně moc a my jsme se tak snažili...

12/09/2008_Opět potřebujem abyste nám drželi pěsti. Svou parádní dovolenou v Chorvatsku jsme museli předčasně ukončit, protože Endík cosi požil a má těžký zánět slinivky. Momentálně chudák leží na klinice v Ústí nad Labem a bojuje s nemocí. Je tam již třetí den a dnes večer uvidíme, co dál...zatím nám ho domů nechtějí dát protože odmítá pít. Jelikož byl v minulosti několikrát otráven (v období kdy putoval mezi psími útulky), bude to pro něj bezesporu mít po zbytek života následky. Tak na něj myslete, prosím.

28/06/2008_Navštívili jsme s Amy ZOO a safari ve Dvoře Králové. Amy kromě toho, že poznala i jiná zvířata, než psy, jela vláčkem, autobusem, no zkrátka měla plno nových zážitků. Nejvíc se jí líbily surikaty, byla fakt legrace, kdy se k nim chtěla dostat přes skleněnou zábranu. Naopak se bála zvířat na obrázcích v životní velikosti a zvířat vyřezaných ze dřeva. Nebudu se tu víc rozepisovat - co jí bavilo a z čeho naopak potěšení něměla, je patrné z fotek

21/06/2008_Výlet do Doks, kde se konal hudební festival. Amy byla celý den v kontaktu se spoustou lidí, psů a zvuků, vše zvládla v naprostém klidu. Asi 5 hodin v kuse běhala, hrála si, pak na 30 minut "odpadla" a po příjezdu domů vše začlo nanovo. Odnesla to zase Mayla, která dnes poprvé Amynu výzvu ke hře přijala. Netušila jsem, co vydrží náš obývací pokoj

20/06/2008_Dneska jsme měli den ve znamení socializace - Aja, které jsme začli říkat AMY (protože náš syn Andrej si odmalička říká Ája, tak se nám zdálo hloupé říkat stejně psovi), navštívila zahradu mateřské školy, kde jí obdivovalo přes 40 dětí. Po chvilce zjistila, že jí nic nehrozí a byla v naprosté pohodičce. Venku zkoušíme přivolání, na které velmi dobře reaguje. No a musím taky pochválit Maylu s Endíkem, kteří ji začínají brát jako parťačku. Tedy Mayla o něco víc, Endík se chová jako starší decentní pán, samotné nás to překvapilo, protože dřív byl iniciátorem lítaček on. Ve městě Amy v pohodě snáší kolemjedoucí auta, jen se bála jeřábu, to mi málem skočila za krk. Také jsme ji dnes nechali očkovat, tak má mít klidový režim...co to je??? No a fotky? Jak je už u nás zvykem, po první fotce se mi vybila baterie...tak zítra

17/06/2008 - Protože nás bylo málo  tak naši smečku rozšířila leopardí holčička Aja Seraf Silesia. Více fotek už brzy.  

06/06/2008 - V sekci odkazy přidán odkaz na stránky leopardího miminka Agnis a její nové kamarádky Shivušky./New link added in section Links.

30/05/2008 - Aby té vší smůly nebylo málo, tak dnes nám na sono oznámili, že Mayla má těžký zánět dělohy a musí okamžitě na kastraci. Takže zatímco jsme se těšili na štěňátka, Mayla musela hrozně trpět...Doufáme, že vše dobře dopadne a že se nám z toho brzy dostane.../Due to pyometra our female Mayla had to be neutered.

07/05/2008 - loučime se s kamarádem...

Tohle je poslední fotka našeho Matýska z včerejšího krásného jarního podvečera. Nádor na kloubu narostl tak moc, že dnes ve 14:00 dostane Matěj poslední injekci. Doufáme, že to bude rychlé a bezbolestné. Navždy zůstane v našich srdíčkách. Matěji, máme tě moc rádi!!!

04/2008 - Nový design stránek, zprovozněna dvojjazyčná verze. Přidány kopie PP obou našich psů. / New site design, billingual version. Pedigree scans added.

04/2008 -Chystáme se na 1. krytí. / We are expecting our first breeding.

04/2008 - Naše chovatelská stanice zaregistrován pod názvem NEON BLUE / Kennel name NEON BLUE registered.

02/2008 - Vložena zbrusu nová fotogalerie. / New photogallery added.

01/2008 - Zažádali jsme o registraci chovatelské stanice. / We have applied for kennel registration.

01/2008 - Přejeme všem přátelům a jejich psím kamarádům hodně zdraví a úspěchů v roce 2008. / We wish all the best to our friends and their dog mates in 2008.

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek